ZASADY DOBREGO UŻYTKOWANIA

Dbajmy o materac, a on zadba o nasz zdrowy, wygodny sen

POKROWIEC

Wybierając pokrowiec warto zwrócić uwagę,czy jest możliwość ściągnięcia oraz wyprania. Jest to niezwykle ważne aby utrzymać czystość i higienę miejsca w którym śpimy. Każdy z naszych produktów  posiada  zamkek błyskawiczny, co pozwala na szybkie i łatwe zdjęcie pokrowca. Wszystkie nasze  pokrowce można prać w pralce od 40-60 stopni.  

STELAŻ

Odpowiednio dobrany stelaż zapewnia dłuższą żywotność materaca. Dobrze dobrany stelaż pozwoli na lepszy przepływ powietrza,co przełoży się na uniknięcie gromadzenia się bakterii i roztoczy. W przypadku połozenia materaca bezpośrednio na podłodze , pozbawiamy go dostępu do przepływu powietrza z jednej strony. Efektem może być powstanie pleśni na materiale.

CZYSZCZENIE

Wkazane jest raz na jakiś czas odkurzyć materac w celu zapobiegania nagromadzenia kurzu.  Do utrzymania prawidłowej czystości- powinniśmy go wietrzyć, zaleca się przynajmniej 20 minut po wstaniu z łóżka. Należy pamiętać, aby materaca nigdy nie suszyć ani nie przechowywać  pionowo! W przypadku zalania, wyczyścic w pozycji poziomej. 

UŻYTKOWANIE

Pamiętajmy, że niewłaściwe użytkowanie produktu,prowadzi do odkształceń oraz uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli chcemy cieszyć się długim użytkowaniem materaca, wykorzystujmy go w sposób właściwy 🙂